Do Kolombo

I tak kończy się nasz pobyt w Sri Lance.

Śniadanie u pełnej uroku rodziny w ich „homestay” kończy nasz objazd Sri Lanki.

Gdyby nie deszcz…

Ostatni dzień spędzamy w samochodzie (5 godzin od ostatniego miejsca pobytu w Yale do Kolombo) i na zwiedzaniu największego miasta tego kraju.

„Kolombo, (ang. Colombo) – stolica Sri Lanki do 29 kwietnia 1982. Obecnie nadal największe miasto tego kraju – 753 tys. mieszkańców (2012), stolica biznesowa, a także siedziba przedstawicielstw dyplomatycznych i wielu urzędów państwowych.

Znane w średniowieczu jako Kalantota. Od 1948 do 1982 stolica państwa. Kolombo to najważniejszy ośrodek gospodarczy kraju. Dobrze rozwinięty przemysł chemiczny, włókienniczy i spożywczy, a także odzieżowy i obuwniczy.

 Sri Lanka - oficjalnie Demokratyczno-Socjalistyczna Republika Sri Lanki, ang. Democratic Socialist Republic of Sri Lanka) – państwo w Azji Południowej, na wyspie Cejlon (pod tą nazwą znane do 1972) wraz z mniejszymi przybrzeżnymi wyspami. Oddzielone od Półwyspu Indyjskiego Cieśniną Palk i Zatoką Mannar. Od wschodu oblewane przez Zatokę Bengalską, od południa otwartym Oceanem Indyjskim. Największe miasta kraju to: Kolombo, Dehiwala, Moratuwa, Dżafna, Kandy, Galle, Kalmunai.

Oficjalną stolicą kraju jest Sri Dźajawardanapura Kotte (znane również jako Kotte), do którego przeniesiono parlament w celu zdecentralizowania Kolombo. Wciąż jednak większość instytucji centralnych znajduje się w Kolombo, z którego będą w przyszłości przenoszone. Z racji tego, że Kotte jest faktycznie jednym z przedmieść Kolombo, zwykle nie jest traktowane jako osobna aglomeracja.”

Kilka godzin zwiedzania w ciągu dnia i po zmroku "wyprodukowało" kilkadziesiąt zdjęć, które zamieszczam dla ogólnego pojęcia o mieście, które nie powala urodą, ale jeste pełne życia i pięknie udekorowane na Boże Narodzenie. A chrześcijan jest tu tylko 10%.

Biznes jest biznes!

Flaga Sri Lanki:

 

Dodaj komentarz