U przyjaciół w Gdańsku

Po musicalu w Gdyni, pojechaliśmy ponownie do Gdańska na uroczystą kolację z okazji otwarcia restauracji "Gambas" (krewetki).

Kaja i Kajetan - to dwoje bardzo młodych restauratorów, którzy zauroczyli nas swoją życiową postawą, gdy  poznaliśmy ich podczas pobytu w Kampot. Spędzali w Azji wakacje życia przed podjęciem się poważnego zajęcia przy prowadzeniu własnej restauracji. 

Kaja i Kajetan

 Kaja i Kajetan w Kampot (styczeń 2019)

Kajetan zdobywał doświadczenie w kuchniach Anglii, Francji i Hiszpanii i dlatego zdecydował się na wyszukane menu: steki ze specjalnej (drogiej) wołowiny i owoce morza.

Dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami w prowadzeniu restauracji i omawialiśmy pozytywne i mniej pozytywne aspekty tej pracy...

Dzisiaj poczęstowano nas zestawem owoców morza (kalmary, krewetki i mule) jako przystawkę. Potem było ceviche* (czyt.: sewicze) z dorsza, a potem grillowany okoń morski.

Doskonałe jedzenie! Gratulacje dla Szefa!

Kaji i Kajetanowi życzymy sukcesów w trudnym biznesie gastronomicznym.  Wierzymy, że ich zapał, ale również zawodowe umiejętności przyniosą im zadowolenie i spełnienie ich oczekiwań.

 *Ceviche – rodzaj sałatki z owocami morza, która pochodzi najprawdopodobniej z Peru. Potrawa popularna jest w przybrzeżnych regionach Ameryki Łacińskiej i na Karaibach. Tradycyjne ceviche przyrządza się, zalewając surową, posiekaną rybę sokiem z cytrusów (najczęściej limonki), z dodatkiem cebuli, papryczki chili i soli, i pozostawiając do krótkiego zamarynowania. 

Dodaj komentarz