W górach TAURUS

Zachmurzone niebo spowodowało, że wybieramy się na wycieczkę w góry.

Celem jest Green Canyon i zielone jezioro, które tworzy rzeka Manavgat, w górach Taurus.

„(…) Jest to łańcuch górski w południowej Turcji. Ciągnie się na długości ok. 1500 km i szerokości do ok. 200 km. Składa się z szeregu, często równoległych, pasm górskich i płaskowyżów stromo opadających do Morza Śródziemnego i ku wąskim nizinom nadmorskim.”

Wynajęliśmy skuter na trzy dni i w ten sposób uwalniamy się od konieczności uczestniczenia w zorganizowanych wycieczkach autokarem.

„To zielone jezioro jest wspaniałym zbiornikiem tamy Oymapinar, otoczonym wspaniałymi górami Taurus i bujnymi krajobrazami. Jest to jeden z niewielu kanionów w kraju, po którym można zwiedzać łodzią. )…) Chłodne wody sprawiają, że jest to doskonałe miejsce do odwiedzenia latem.

Wycieczka do kanionu Green to niesamowita wycieczka łodzią do piękna przyrody po jednym z ważnych na całym świecie jezior zaporowych w kanionie, jedynym w Turcji, który umożliwia rejsy łodzią. Zapora Oymapınar została zbudowana w celu produkcji energii elektrycznej. Od lat przyciąga wielu turystów z kraju i zagranicy zapierającymi dech w piersiach krajobrazami i rejsami statkiem.”

Dodaj komentarz
  • 12 lipca 2024 | piątek 18:20 izala, SZCZECIN
    Wy sobie wyruszacie w góry, a ja pytam: kto z nami pojedzie na rower?!