- Ameryka Północna (103)
- Stany Zjednoczone (87)
- Kanada (16)
- Ameryka Środkowa (48)
- Meksyk (48)
- Ameryka Południowa (11)
- Brazylia (11)
- Australia i Oceania (20)
- Azja (447)
- Tajlandia (59)
- Malezja (3)
- Birma (Myanmar) (52)
- Kambodża (250)
- Indonezja (11)
- Singapur (6)
- Izrael (8)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (3)
- Oman (26)
- Sri Lanka (24)
- Turcja (10)
- Afryka (19)
- Europa (424)
- Hiszpania (Katalonia) (7)
- Hiszpania (27)
- Włochy (29)
- Wielka Brytania (4)
- Francja (15)
- Polska (271)
- Niemcy (11)
- Czechy (10)
- Grecja (36)
- Cypr (16)
- Off-topic
- Wszystkie
Szczecin kulturalnie i sentymentalnie
Opera na Zamku w Szczecinie zorganizowała koncert z okazji zakończenia obchodów Roku Jacka Nieżychowskiego - twórcy szczecińskiej Operetki, z której zrodził się Teatr Muzyczny, a z czasem Opera na Zamku.
Zamek Książąt Pomorskich
Opera na Zamku
Oto wpis na stronie teatru:
„W sobotę i niedzielę 27 stycznia Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na koncert „Nieżychowski” w reżyserii Adama Opatowicza, pod kierownictwem muzycznym Kuby Wnuka. Koncert poprowadzi Artur Andrus.
W poniedziałek 29 stycznia o 12.00 przy grobie Jacka Nieżychowskiego odbędą się uroczystości 100-lecia urodzin artysty na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie (kwatera 47B, rząd 20, nr grobu 1, wejście przez 3. bramą). Wraz z rodziną Jubilata zaśpiewamy wspólnie arię „Wielka sława to żart” z operetki J. Straussa „Baron cygański”. Każdy dostanie kartkę z tekstem.
Opis koncertu:
Jacek Nieżychowski – najbarwniejsza z barwnych postaci szczecińskiej kultury i Szczecina w ogóle – obchodziłby w roku 2024 stulecie urodzin. Zapamiętany jako twórca szczecińskiej Operetki, z której zrodził się Teatr Muzyczny, a z czasem Opera na Zamku; pomysłodawca i organizator Festiwalu Młodych Talentów z lat 1962-1963 – pierwszego w Polsce festiwalu piosenki, który wprowadził na rodzime estrady big-bit i twista; artysta kabaretowy rozpoznawalny w całym kraju jako członek Silnej Grupy pod Wezwaniem, całe swoje barwne życie związał ze sceną i rozrywką, czemu da wyraz jedyny w swoim rodzaju, przygotowany przez Operę na Zamku, a wyreżyserowany przez Adama Opatowicza, Koncert Jubileuszowy z okazji stu lat urodzin tego niezwykłego szczecinianina. Równie barwny i bogaty w niespodzianki, jak życiorys Jacka Nieżychowskiego. Na scenie Opery na Zamku usłyszeć będzie można ulubione arie i piosenki Jubilata – pamiętane z operetek, od których zaczynał się muzyczny Szczecin, a także te... śpiewane przezeń przy goleniu. Usłyszymy też premierowo nowe wersje wielkich operowych przebojów opracowane specjalnie z pamięcią o Jubilacie. Nie zabraknie hitów z Festiwalu Młodych Talentów i kabaretowej estrady oraz humoru, z którego Jacek Nieżychowski był tak znany. Wśród wykonawców najlepsi soliści, orkiestra i tancerze Opery na Zamku oraz ulubieni szczecińscy aktorzy Teatru Polskiego. Jako gospodarz i gość specjalny wieczoru rzecz całą poprowadzi Artur Andrus."
To były dwie godziny znakomitej rozrywki dowcipnie i kulturalnie poprowadzonej przez trzech mistrzów sceny: Artura Andrusa, Adama Opatowicza i Michała Janickiego.
Dla „starych” szczecinian to był wieczór sentymentalnego powrotu do lat 60. i 70.
Wszystkie zdjęcia bohatera wieczoru oraz fragmentów spektaklu pochodzą ze strony Opery na Zamku w Szczecinie.
Fot. S. Wołosz